Kwartet, by wzmocnić serce

Miąższ Aloe Vera
Miąższ Aloe vera oczyszcza krew i aktywuje funkcjonowanie ciałek krwi, co pobudza krążenie. Obecny w nim w znacznej ilości błonnik hamuje wchłanianie cholesterolu, jak również kwasów tłuszczowych. Inne składniki poprawiają przepływ krwi i mają pozytywny wpływ na pracę serca oraz krążenie. Aloina wspiera powstawanie prostaglandyn. Ponieważ prostaglandyny rozszerzają naczynia krwionośne, mogą przyczyniać się do obniżenia ciśnienia. Lignina przyczynia się do usuwania wolnych rodników oraz nagromadzonego cholesterolu.

Miąższ aloesowy

Forever Arctic-Sea
W latach 60. ubiegłego wieku duński naukowiec dr J. Dyeberg odkrył, że choć Eskimosi jedzą duże ilości mięsa wielorybiego i foczego o wysokiej zawartości cholesterolu, sami rzadko mają wysoki poziom cholesterolu we krwi czy problemy z sercem. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że ryby żyjące w głębi arktycznych mórz zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 (EPA i DHA), które przyczyniają się do zachowania prawidłowego poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Omega 3 pomagają także zwiększać zawartość dobrego cholesterolu HDL w stosunku do złego LDL, co zapobiega odkładaniu się złogów miażdżycowych na ścianach tętnic, a także nie dopuszczają do tworzenia się zakrzepów we krwi, czyli nadmiernego zlepiania się ze sobą czerwonych krwinek.

Forever arctic sea

Forever Garlic-Thyme
Główną substancją aktywną czosnku jest allicyna, związek chemiczny o zawartości siarki i odpowiedzialny za charakterystyczny zapach czosnku. Związki występujące w czosnku mogą korzystnie wpływać na poziom cholesterolu poprzez obniżenie stężenia frakcji złej LDL, a zwiększenie stężenia frakcji dobrej HDL. Wpływają także doskonale na system krwionośny, przeciwdziałając miażdżycy naczyń oraz nadciśnieniu.

Forever garlic thyme

Forever Absorbent-C
Ostatnio przeprowadzono badania, które dowiodły, że spożywanie 3 g rozpuszczalnego błonnika owsianego dziennie przez okres 30 dni może obniżyć poziom cholesterolu o 10,2%. Raport USFDA (Food and Drug Administration Amerykański Instytut Żywności i Leków) wskazuje, że rozpuszczalny błonnik może obniżać poziom cholesterolu. Dzieje się tak dlatego, że błonnik rozpuszczalny jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. Dzięki swej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. Ponieważ wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną usunięte, obniża się poziom tego związku. Wydalanie kwasów żółciowych to główny sposób pozbywania się przez organizm nadmiaru cholesterolu.

Absorbent C

źródło: miesięcznik FLPP – FOREVER styczeń 2006 nr.15