Sukces jest wyzwaniem

Jim Rohn

Sukces jest wyzwaniem. Jestem pewien, że gdyby tak nie było, więcej osób odnosiłoby sukcesy, a przecież na jedną osobę zrywającą owoce z drzewa sukcesu przypada wiele innych wciąż oglądających korzenie i próbujących dowiedzieć się, na czym cała rzecz polega. Zadziwia ich i oszałamia to coś, co zdaje się być jakimś dziwnym, skomplikowanym i nieuchwytnym sekretem, który trzeba odkryć, aby osiągnąć sukces. Wydaje się, że podczas gdy większość z trudnością zarabia na życie, dla o wiele mniejszej grupy wszystko idzie jak z płatka. Zamiast zarabiać na życie, ludzie ci zaangażowani są w zdobywanie fortuny i korzystanie z niej. Wszystko samo wydaje się dla nich układać. A tymczasem o wiele większa grupa ludzi w oszołomieniu rozmyśla o tym, jak życie może być niesprawiedliwe i skomplikowane.

Człowiek myśli sobie: Jestem miłym człowiekiem. Jak to jest, że ten drugi facet jest szczęśliwy i prosperuje, a ja mam zawsze pod górkę? Jestem dobrym mężem, dobrym ojcem i dobrym pracownikiem. Dlaczego nic mi nie wychodzi? Życie jest po prostu nie fair. Od niektórych z tych osób, którym wszystko zdaje się przychodzić samo, jestem nawet mądrzejszy i gotów ciężej pracować. â?? A potem sadowi się na kanapie i spędza kolejny wieczór przed telewizorem. A wiesz co? Nie wystarczy być dobrą osobą i dobrym pracownikiem. Trzeba jeszcze dobrze planować i dobrze marzyć. Musisz już teraz dostrzegać swoją gotową przyszłość. Musisz być gotów naprawdę ciężko pracować oraz radzić sobie z gorszymi dniami i rozczarowaniami. Musisz nauczyć się czerpać radość z narzuconego sobie reżimu działania oraz z procesu robienia rzeczy, które sprawiają Ci trudność, aż wreszcie staną się proste. Jeżeli chcesz odnieść sukces, musisz być gotowy i chętny, by atakować wyzwania, ponieważ wyzwania są częścią sukcesu. Może się wam wydawać, że to straszenie dużo rzeczy do zrobienia, ale zapewniam was, że proces przechodzenia od przeciętności do fortuny naprawdę nie jest taki trudny. Trudne jest jedynie zastanawianie się nad nim. Rozmyślanie o całym tym wysiłku, zmianach i staraniach jest o wiele gorsze, gdy pozostaje rozmyślaniem, niż gdy wcielamy je w życie. Mogę wam dać słowo, że wyzwaniom, które napotkacie na drodze do sukcesu, o wiele łatwiej sprostać niż potyczkom i rozczarowaniom, jakie są udziałem ludzi przeciętnych. Stawianie czoła wyzwaniom i pokonywanie ich uskrzydla. W jakiś sposób staje się pokarmem dla duszy i umysłu. Sprawia, że stajesz się kimś więcej niż dotychczas. Wzmacnia â?žmuskułyâ?ť umysłu i przygotowuje na kolejne wyzwanie. Często powtarzam, że aby mieć więcej, najpierw musisz stać się kimś więcej, ażeby stać się kimś więcej, musisz zacząć pracować nad sobą o wiele ciężej niż pracujesz nad czymkolwiek innym. Ale oprócz zdobywania nowej wiedzy, nowych umiejętności i nowych doświadczeń ważne jest także odkrywanie nowych emocji. Nasze odczucia wobec tego, co wiemy, są czynnikiem w największym stopniu decydującym o tym, jak ułoży się nasze życie. To, co myślimy o swoich szansach i opcjach, determinuje intensywność naszych działań. Zaryzykować czy nie? Przyłączyć się czy nie? Uwierzyć czy nie uwierzyć?

Chciałbym, abyście wyzwolili w sobie silne uczucia w stosunku do swojego życia i tego, co z tym życiem chcecie zrobić. Prawdopodobnie macie dużą wiedzą i jeszcze większe doświadczenie, a także pewnie większość umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu. Tym, czego może Wam natomiast brakować, są silne emocje odczuwane wobec tego, czego pragniecie. Być może należycie do tej grupy osób, która tak bardzo zajęła się zarabianiem na życie, że zapomniała o dostępnych opcjach i szansach, by samemu kształtować swoje życie.

Niech wasze potężne emocje pomogą wam przyjrzeć się ponownie swojemu życiu i kierunkowi, w którym zmierzacie. W końcu macie tylko jedno życie, przynajmniej na tej planecie. Dlaczego więc nie sprawić, aby było ono przygodą pełną osiągnięć? Dlaczego nie odkryć tego, co każdy z was może zrobić i co każdy z was może mieć? Dlaczego nie przekonać się, jak wielu innym osobom możecie pomóc, a przy okazji jak to może pomóc wam? Dlaczego nie podjąć tego wyzwania, jakim jest sukces?! Za wasz sukces!

Artykuł autorstwa Jima Rohna, czołowego amerykańskiego filozofa biznesu. Bezpłatny cotygodniowy E-zine Jima Rohna można zaprenumerować na stronie www.jimrohn.com lub wysyłając pustą wiadomość mailową na adres subscribe@jimrohn.com This article was submitted by Jim Rohn, America’s Foremost Business Philosopher. To subscribe to the Free Jim Rohn Weekly E-zine go to www.jimrohn. com or send a blank email to subscribe@jimrohn.com Copyright Â? 2001 Jim Rohn International. All rights reserved worldwide.

Źródło: miesięcznik FLPP – FOREVER luty 2006 nr.16